CRM
دسته‌بندی نشده

در یک اقتصاد جهانی فعالیت میکنیم که به روشهای بیشماری عملیات خرید و فروش و ارتباطات را اجرا میکند

رقبای ما در همه جا حضور دارند و از آنجا که ورود به بازار با مانعی مواجه نیست، لذا رقابت بسیار شدید شده است.کالاسازی (ساختن محصولی مشابه محصول رقیب) به سرعت چشمگیری در حال افزایش است. مشتریان چه از شما راضی باشند و چه ناراضی، درباره شرکت شما صحبت خواهند کرد. شرکتها و مشاغل امروزه از طریق Twitter، Yelp، Linkedin خود را ارائه میکنند.

CRM
CRM

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، تمامی تعاملات با مشتری را پیگیری و تحلیل مینماید.CRM نرم افزاری است که فعالیتهای مشتری را متمرکز، ساده، امن و  مقیاس پذیر میکند. اما برای شرکت شما چه مزایایی خواهد داشت؟

1.      چشم انداز کسب و کار

CRM میتواند در زمینه ERP و فعالیتهای مالی شرکت، چشم اندازی از آینده درآمدی شرکت را پیش روی شما قرار دهد.CRM آینده روندها و شاخصهای سود و درآمد شرکت را نشان میدهد.

مدیران ارشد شرکت، به منظور نظارت بر این شاخصها از CRM استفاده میکنند.این امر میتواند منجر به ایجاد تغییرات و پیش زمینه خلاقیت برای نسلهای آتی باشد. و یک رویکرد حرفه ای برای مدیریت کسلو کار خواهد بود.

یک فروشنده موفق بایستی دید گسترده ای داشته باشد. برای موفق بودن در کار فروش بایستی فعالیت فروشنده های دیگر را تحت نظر داشت و مشکلاتی که ممکن است بر درآمد تأثیرگذار باشد را ردیابی کرد؛ مشکلاتی از قبیل: پوشش منطقه، فعالیت تماس مشتری، نرخ تبدیل مشتریان بالقوه، نرخ دستیابی به فرصتها.

بازاریاب حرفه ای باید، فعالیتها وکمپینهای بازاریابی را پیگیری نماید و برنامه های بازاریابی خود را بر مبنای موفقیت و شکست این برنامه ها تنظیم نماید.

سرپرست بخش خدمات به مشتری بایستی افرادی را که بیشترین تاثیر را در نهایی شدن فروش داشته اند، بشناسد و به افراد دیگر زمان مقرر شده برای نهایی شدن قرارداد فروش را یادآوی نماید و به تشدید این قراردادها کمک کند.

مدیر محصولات بایستی به منظور پی بردن به معایب و نقایص محصول، حمایت از روندها و بر آن نظارت داشته باشد، و بر درخواستهای احتمالی که میتواند منجر به بهبود و توسعه محصول شوند رسیدگی کند.

2.      رشد کسب و کار

بازاریابی فقط یک فعالیت فروش نیست، مجموعه ای از فعالیتهایی در جنبه های مختلف است که منجر به ایجاد فرصت و یک مشتری قطعی میشود. با استفاده از CRM میتوانید مشتریان بالقوه را از وبسایت، ایمیل، سمینارها، وبینارها، کنفرانسها  و نمایشگاههای تجاری، کسب کنید و آنها به سوی فروشندگان خودد روانه کنید. مشتری را به کارمندان فروش معرفی کنید تا بتوانید با درگیر کردن ذهن‌شان، آنها را به مشتریان خود تبدیل کنید.

میتوانید از CRM به منظور فروش مستقیم و یا فروش مجدد استفاده نمایید. از CRM میتوانید به منظور شناسایی فرصتهای بازار و محصولات جدید استفاده نمایید. با استفاده از CRM میتوانید، کارایی تماسهای فروش را افزایش دهید و از این طریق بتوانید فرصتها و مشتریان جدید خلق کنید.کمپانیهای موفق از روش بازاریابی ورودی استفاده میکنند روشی که با استفاده از وبسایت و بهینه سازی جستجو و ترکیب برنامه آموزشی محتوا، مشتریان بالقوه را به مشتری اصلی تبدیل میکند.

3.      تکرار بهترین شیوه‌‌ها

بدون شک، ایده‌هایی برای چگونگی درگیر کردن مشتریانتان دارید. و حتما تمایل دارید برای مشتری‌تان یک تجربه و عالی و منحصر به فرد بسازید.

با استفاده از CRM میتوانید فرآیند ارائه خدمات بهترین فروش و یا مشتری خود را شناسایی کنید و میتواند راهنمایی برای کارشناسان فروش درباره تعاملات مشتری باشد. قالب ها و گزارشهای CRM میتواند در بین فرآیندهای پیچیده، راهنمایی برای کارشناسان فروش باشد. اتوماسیون گردش کار، نشان میدهد که بهترین شیوه‌ها در حال اجرا هستند و نیاز به اداره کردن CRM کاهش می‌یابد.

4.      اشتباهات کمتر

مشتریان ما معتقد هستند، دلیلی که آنها را بخرید CRM تشویق میکند، اشتباهاتی است که آنها در رابطه با مشتریانشان مرتکب میشوند.

در این هفته دو دسته مشتری از دو صنعت مختلف داشتیم که مشکلشان را به روشی مشابه بیان کردند: 80% مشتریانشان تنها 20% از فعالیتهای آنها را فوق العاده عالی میدانند. در حالی که هیچ سرنخی درباره 80% بقیه و فرصتهای موجود برای رشد نداشته اند. بسیاری از سازمانها به دنبال روش های کارآمد برای دستیابی طولانی مدت به بازار هستند. بازاریابی اتوماتیک و CRM این چشم انداز بلندمدت را ممکن میکند، در غیر اینصورت منابع سازمان ناکارآمد عمل خواهد کرد.

بدون داشتن ابزارهای صحیح، مهارت افراد شما درانجام وظایف، فرصتها، موارد، ارتباطات و اطلاعات،در خطر خواهد بود.CRM ابزاری است که به آنها کمک خواهد کرد، بدون اینکه منجر به بروز اشتباه شود.

5.      مدیریت ریسک

کارشناسان فروش با مشتریان مخصوص به خودشان سر و کار دارند. مشتریان زیادی وجود دارند که تا به حالا با آنها تماس گرفته نشده است. در شرایط زیادی ممکن است کارشناسان و فروشندگان، شرکت را ترک کنند، و باعث شود اهداف فروش میسر نشده و نارضایتیمشتریان شوند.

زمانی که کارشناسان فروش و یا بخش خدمات مشتری، شرکت ما را ترک میکنند، زمانی کوتاهی نیاز دارد تا بتوانیم افراد جدیدی را برای ارائه خدمات و وظایف آنها جایگزین نماییم. این امر ما را قادر میسازد بدون بروز اشتباه، مسئولیت و وظایف را به فردی دیگر انتقال دهیم.

در نتیجه ما کارشناسان جدیدی داریم که میتوانند از اطلاعاتی که کارشناسان قبلی از مشتری اتخاذ کرده بودند، نیز استفاده نمایند. با استفاده از CRM میتوان این اتفاقات را پیگیری نمود و نظارت بر اطلاعات حساس را ساد‌ه‌تر انجام داد.

6.      انعطاف پذیری مشتری

انعطاف پذیری به این معنا است که محصولات، خدمات و فرآیندهای مشتری را با صنعت و کسب و کار آنها متناسب سازی نماییم. در بسیاری از شرکتها، به ویژه شرکتهای کوچک و متوسط، تنها روش رقابت در محیط رقابتی امروز است در حالی که برای شرکتهای بزرگ چندان پاسخگو نخواهد بود.

CRM شما را قادر میسازد تا اطلاعات و جزئیات دقیقی از مشتری و رفتارهایشان به دست آورید، و از این طریق بتوانید بازاریابی هدفمند داشته باشید  فعالیتهای فروش و توسعه محصول را بهبود بخشید. از این طریق قادر به برقراری ارتباط شخصی با مشتریانتان خواهید بود. تصور کنید؛ دندانپزشک شما، تاریخ تولدتان را به یاد داشته باشد. نرم افزاری باشد که این تاریخ را برای او ثبت نماید. آیا فکر میکنید تبلیغات گوگل، متناسب با سلایق و علایق شماست، تصادفی است؟ آیا نرم افزاری است که این کار را انجام میدهد؟ از طریق CRM میتوان این احساس را در مشتری ایجاد کرد که شرکت به علایق و نیازهای آنها اهمیت داده و جزئیات و اطلاعات هزاران مشتری را ثبت و ضبط نمایید.

چرا کسب و کار شما به CRM نیاز دارد؟

CRM کسب و کار شما را بهینه کرده و سبب افزایش درآمد خواهد شد. شما به CRM نیاز دارید تا بتوانید موفقیت هایتان را تکرار کنید.به CRM نیاز دارید زیرا به دنبال کسب مزیت رقابتی در محیط پیچیده کنونی هستید. شما باید در مورد علاقه مشتریان که در حال پیچیده شدن هست، اطلاعات کافی داشته باشید. روشهای قدیمی بازاریابی و فروش را فراموش کنید. به CRM نیاز دارید تا بتوانید آینده و در آمدتان را پیش بینی کنید. برای کاهش ریسک و هزینه های کارکنان به CRM نیاز دارید. برای داشتن یک دوبه بهبود مستمر به CRM نیاز دارید. در نهایت برای نجات کسب و کارتان به CRM نیاز دارید.

11 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *